Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sprinklerprojektör vårdbyggnaderna, nya sjukhuset i Malmö
Referensnummer: 80010000-403687-20421
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Målet med upphandlingen är att teckna avtal med Leverantör för framtagande av bygghandlingar och relationshandlingar för utförande av entreprenadarbeten avseende vattensprinkleranläggning samt stigarledningar inom delprojekt Vårdbyggnad Byggnad 35 och 36 samt handlingar för upphandling på Totalentreprenad av Novec-system för vissa utrymmen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44115500 Sprinklersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen