Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för storkökskonsulter
Referensnummer: UH-2017-134
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inom BR fastigheters pågår normalt flertal projekt parallellt. Projekten varierar i löptid från cirka fem (5) månader till cirka fem (5) år och i värde från cirka 500 000 kronor till 300 000 000 kronor. Storkökskonsulttjänsterna utgör mindre delar av ovan beskrivna projekt.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inom BR fastigheters pågår normalt flertal projekt parallellt. Projekten varierar i löptid från cirka fem (5) månader till cirka fem (5) år och i värde från cirka 500 000 kronor till 300 000 000 kronor. Storkökskonsulttjänsterna utgör mindre delar av ovan beskrivna projekt. Beställaren garanterar ingen uppdragsvolym.