635384-2023 - ResultatSverige-Järfälla: Mejeriprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stora Mejeri 2023
Referensnummer: KST 2023/57
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15500000 Mejeriprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar köp och distribution av mejerivaror till större enheter.
Kommunen upphandlar ett separat avtal för frukt, grönt, ägg och där mejeri till mindre enheter ingår, så kallad "lilla mejeri".
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen