Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79310000 Marknadsundersökningar, 79311000 Undersökningar, 79311100 Utformning av undersökningar, 79311200 Genomförande av undersökningar, 79311300 Undersökningsanalys, 79320000 Opinionsundersökningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Staden genomför årligen en medarbetarundersökning till stadens ungefär 40 000 medarbetare vid ungefär 4 000 olika enheter. Syftet med upphandlingen är att anlita utomstående kompetens för genomförande av dessa undersökningar. Tjänsten omfattar att för beställarens räkning tillhandahålla hela processen med förberedelsearbete, genomförande, analys, rapportering och utvärdering av medarbetarundersökning.