635493-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Depåtjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Custody Services
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66162000 Depåtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Andra AP-fonden is looking to appoint a Global Custodian to have custody of pension fund assets.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen