635504-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Läkemedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tilläggsupphandling Radiofarmaka 2023, SLL453
Referensnummer: FSN 2023-0232
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av Radiofarmaka samt tillhörande kringtjänster. Efterfrågat sortiment framgår av Bilaga 2 Artikelspecifikation Tilläggsupphandling. Upphandlingens omfattning i detalj framgår av samtliga Upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar fyra positioner. Dessa positioner framgår av Bilaga 2 Artikelspecifikation. Beställaren kommer att anta en (1) leverantör per position.