635539-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning – Varningsutrustning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelVarningsutrustning
BeskrivningUpphandlingen omfattar varningsutrustning som både används av polisiära och icke polisiära verksamheter. Exempel på icke polisiär verksamhet är jakt och vilt.
Intern identifierareA591.805/2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAnbudsområde 1
BeskrivningVarnintstält och varningsljus
Intern identifierareAnbudsområde 1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsområde 2
BeskrivningAvspärrningsband
Intern identifierareAnbudsområde 2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAnbudsområde 3
BeskrivningVarningsbloss
Intern identifierareAnbudsområde 3