2. Förfarande
Förfarande
Titel: Antagningssystem för gymnasiesamverkan för Skåne och västra Blekinge
Beskrivning: Uppdraget omfattar utveckling av ett IT system för antagning till gymnasieskolan årskurs 1, Anpassad gymnasieskolan årskurs 1 och fjärde tekniskt år för Skåne och västra Blekinge. I skarp drift senast sommaren 2027.
Intern identifierare: 23/15
Typ av förfarande: Konkurrenspräglad dialog
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Antagningssystem för gymnasiesamverkan för Skåne .