2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sjukskötersketjänster jourtid
Beskrivning: Haninge kommun ansvarar för hälso- och sjukvård på särskilda boenden. Kommunens syfte med denna upphandling av sjukskötersketjänster jourtid är att tillgodose kommunens behov av hälso- och sjukvårdsinsatser inom socialförvaltningen och äldreförvaltningen på icke kontorstid. Sjuksköterskans arbete består främst av akuta medicinska insatser/bedömningar efter kontakter med omvårdnadspersonal på särskilda boende.
Intern identifierare: UPP 2026-00184
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandets viktigaste kännetecken: Öppet förfarande i ett steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85141200 Sjukskötersketjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000