Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Processledning och strategiskt stöd till Visit Halland
Referensnummer: RS211307
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att tillgodose Visit Hallands behov av strategiskt och praktiskt konsultstöd inom ramen för uppdraget att utveckla besöksnäringen i Halland, främst ur ett internationellt perspektiv. Visit Halland är den del av Region Hallands Näringslivsavdelning som arbetar med besöknäringsfrågor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen