Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Nöjespark
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elentreprenör Halloween och Jul på Liseberg
Referensnummer: 21-0157
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 51110000 Installation av elektrisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar elarbete i form av om-, till-, och nybyggnation, ljussmyckning av träd etc. för halloween-, och julsäsong på Liseberg. (JPL = Jul på Liseberg, HPL = Halloween på Liseberg).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45316100 Installation av utomhusbelysning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen