Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingskonsult
Referensnummer: 114-31257-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen inbjuder till anbudslämning i upphandling med syfte med teckna ramavtal med leverantörer som kan täcka Länsstyrelsens behov av upphandlingskonsulter, framförallt vid produktionstoppar och tillfälliga vakanser. Upphandlingen är uppdelad på upphandlingskonsult generalist, entreprenad och IT.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Upphandlinskonsult generalist
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingskonsult IT
Del nr: 2
Upphandlingskonsult entreprenad
Del nr: 3