See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kommunikationsbyrå
Beskrivning: Upphandlingen omfattar en fullservicebyrå för strategiska och operativa kommunikationstjänster.
Intern identifierare: 23/114
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Ytterligare klassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring, 79341100 Reklamrådgivning, 79342000 Marknadsföring, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79415200 Rådgivning avseende design
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Måste besvaras
Ytterligare klassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring, 79341000 Reklam, 79341100 Reklamrådgivning, 79342000 Marknadsföring, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79415200 Rådgivning avseende design
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Del Krav på leverantören
Beskrivning: Valbar
Ytterligare klassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring, 79341000 Reklam, 79341100 Reklamrådgivning, 79342000 Marknadsföring, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79415200 Rådgivning avseende design