Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hämtning av returpapper från återvinningsstationer
Referensnummer: 21159
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar insamling och transport till avlämning av returpapper från ÅVS inom det geografiska område som finns angivet i bilaga Återvinningsstationer i området. Ramavtalet omfattar också utplacering och skötsel av insamlingsbehållare. Entreprenörens åtagande enligt Ramavtalet benämns gemensamt ”Uppdraget”.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90511400 Pappersinsamling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen