635807-2021 - ResultatSverige-Kungshamn: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
System för avtals- och köhantering avseende arrende, hyresavtal, tomtkö m.m.
Referensnummer: KA 2021/739
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av systemstöd avseende avtals- och kösystem för kommunala fastigheter, mark och byggnader. De avtal som är aktuella är fastighetsanknutna sådana, i huvudsak arrendeavtal, hyresavtal, tomtkö och sjöbodstomtkö.
Systemet ska utgöra ett verksamhetsstöd som skapar förutsättningar för utvecklingsarbete, effektiviseringar genom automatiseringar och minskad administration.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72245000 Analys och programmering av kontraktssystem, 72246000 Konsulttjänster för system, 72262000 Utveckling av programvara, 72265000 Programkonfigurering, 72266000 Programkonsulttjänster, 72268000 Tillhandahållande av programvara, 72300000 Datatjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen