Upphandlingen avser ramavtal för fastighetsinventering inom flera olika fastighetsrelaterade discipliner inom tre geografiska områden.
Volymen för tjänsterna är beroende av politiska beslut och kommer därför att kunna variera över tiden. Ramavtalet gäller preliminärt från och med 2023-08-01 till 2027-07-31.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631300 Teknisk byggnadsinspektion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen