63588-2017 - ResultatSverige-Linköping: Parkskötsel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markskötselentreprenad för gata och park, driftområde 7.
Referensnummer: UH-2016-140
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77313000 Parkskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar drift och underhåll av kommunens gator, vägar, pendeltågstation, gång- och cykelvägar, parker med mera inom driftområde 7, västra delen av Linköpings kommun.
Observera att sista dag för frågor är 15.12.2016.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45000000 Anläggningsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen