See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Enlunda bussdepå
Beskrivning: Uppdraget innefattar att bygga en ny bussdepå för ca 80 bussar som ersättning för nuvarande Ekerödepån och satellituppställningen på Bryggarvägen.Innehållandes uppställningsplatser, åtta verkstadsplatser, två tvättlinor, tankningsmöjligheter för HVO och RME, utförande av el-anläggning för laddmöjlighet av elbussar, utrymmen för administration och personalutrymmen. Även framtida utbyggnadsmöjlighet för kommande trafikökning om ca 20 % i ytbehovet finns kontrollerat.
Föregående meddelande: 123456-2025
Intern identifierare: TN 2023-0505
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000