635940-2022 - PlaneringSverige-Märsta: Programvara och informationssystem
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetssystem
Referensnummer: UH-2022-59
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
AB Sigtuna Hem avser att upphandla ett Fastighetssystem. Detta är en förhandsannons och upphandling inklusive upphandlingsunderlag kommer att annonseras i början av 2023.