Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av IT-drift som tjänst för Kumla Bostäder och Kumla Fastigheter
Kumla Bostäder AB (KBAB) och Kumla Fastigheter AB (KFAB) inbjuder härmed leverantörer till att lämna anbud avseende IT-drift, enligt nedanstående instruktioner och bifogade handlingar. KBAB och KFAB har ett pågående avtal med en leverantör för att leverera de tjänster som krävs för att säkerställa funktionaliteten av KBAB och KFAB´s IT-drift.Nuvarande avtal gäller t o m 30 april, 2023