Försvarshögskolan har för avsikt att upphandla agenttjänst för prenumerationstjänster.
Anbudsinlämning
Beställaren använder det elektroniska upphandlingsverktyget TendSign (www.tendsign.com). Det är kostnadsfritt att använda systemet, hämta förfrågningsunderlaget och att lämna anbud. Anbud kan inte lämnas i pappersformat, via fax eller e-post.
Tekniska frågor om systemet ställs till Visma TendSign support per epost: tendsignsupport@visma.com.
Om en Anbudsgivare inte registrerar sig på Visma TendSigns hemsida, utan hämtar förfrågningsunderlaget på annat sätt, kan Beställaren inte garantera att information om upphandlingen (eventuella förtydliganden samt frågor och svar) under anbudstiden samt under utvärderingsprocessen kommer Anbudsgivaren tillhanda.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen