2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tillfälligt ramavtal Entreprenadbesiktning Stadsfastigheter 2025
Beskrivning: Tillfälligt ramavtal Entreprenadbesiktning för stadsfastighetsförvaltningen för att täcka behov av entreprenadbesiktning under pågående ramavtalslöshet i Göteborgs Stad. Avser besiktningsuppdrag upp till 300 000 kronor men framför allt mindre uppdrag med värde mellan 10 000 och 40 000 kronor. Det är av stor vikt att leverantör ar möjlighet att erbjuda besiktningstjänster redan från avtalsstart (preliminärt månadsskiftet november/december).
Intern identifierare: SFF-2025-00953
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000