635996-2021 - ResultatSverige-Karlskrona: Undervisning och utbildning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildning av Blekinge framtida chefer
Referensnummer: KS 2021/6274 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser utbildning Blekinges framtida chefer - Gemensam ledarutveckling för blivande chefer i samtliga fem Blekingekommuner. Karlskrona kommun samordnar och administrerar utbildningen för samtliga upphandlande myndigheters räkning via kommunens utbildningssamordnare Karlskrona kompetenscenter. Avtalet kommer att tecknas med samtliga upphandlande myndigheter, men all administration och fakturering kommer ske med Karlskrona kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80500000 Utbildningstjänster, 80532000 Chefsutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Utbildning av Blekinges framtida chefer
Upphandlande myndigheter
Karlskrona kommun 212000-0829
Karlshamn kommun 212000-0845
Sölvesborgs kommun 212000-0852
Ronneby kommun 212000-0837
Olofströms kommun 212000-0811
AB Karlskronahem 556114-6662
Kommunalförbundet Räddningstjänsten Ö Blekinge 222000-1255
Ronneby Miljö och Teknik AB 556366-1437
Olofströms Kraft AB 556415-2436
Olofströmshus AB 556415-6445
Sölvesborgs kommunföretag AB 556563-1313
Sölvesborgs Energi AB 556528-8098
Sölvesborgs Energi & Vatten AB 556055-8677
Sölvesborgs Fjärrvärme AB 556639-1008
Sölvesborgshem AB 556349-9267
Tjänsten