See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT-Partner 2026
Beskrivning: Öresundskraft söker en IT-partner som kan fungera som en långsiktig leverantör av hårdvara, mjukvara och tjänster.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30210000 Databehandlingsmaskiner (maskinvara)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106152:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30200000 Datorer och datamateriel, 32584000 Datalagringsmedia, 48800000 Informationssystem och servrar, 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 72140000 Konsulttjänster för leveranskontroll av maskinvara, 72110000 Rådgivning för val av maskinvara, 72261000 Stödtjänster för programvara, 30231000 Datorskärmar och manöverenheter, 48820000 Servrar, 48920000 Programvara för kontorsautomation, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster