636056-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Kungshamn: Reparation och underhåll
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkartjänster EL, Sotenäs kommun
Referensnummer: KA 2022/890
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Endast elektriker – servicemontörer eller tekniker (definition enligt Elektrikernas kollektivavtal Installation 1 maj 2027) kan komma i fråga.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen