636073-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas) – Procurement of a high-sensitivity LC-MS system UH 2025/24
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelProcurement of a high-sensitivity LC-MS system UH 2025/24
BeskrivningInvitation to tender for a High-Performance Liquid Chromatography–Mass Spectrometry (HPLC-MS) System for PFAS Analysis. The system must provide highly sensitive and accurate detection of per- and polyfluoroalkyl substances (PFAS) in aqueous samples. It should combine a high-performance liquid chromatography unit with a sensitive mass spectrometer, ensuring reliable results at trace levels.
Intern identifierareUH 2025/24
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 51430000 Installation av laboratorieutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareProcurement of a high-sensitivity LC-MS system UH 2025/24