636140-2022 - ResultatSverige-Sundbyberg: Produktion av reklam-, propaganda-, och informationsfilm samt videoproduktion
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationstjänster
Referensnummer: 22/000427
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92111200 Produktion av reklam-, propaganda-, och informationsfilm samt videoproduktion
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten omfattar intern och extern kommunikation inom ramen för Sidas kärnverksamhet, men också för Sidas uppdrag att bedriva öppenhets­ och kommunikationsarbete för hela det svenska biståndet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32232000 Videokonferensutrustning, 35710000 Ledning, styrning, kommunikation och IT-system (C4), 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 92111200 Produktion av reklam-, propaganda-, och informationsfilm samt videoproduktion, 92312213 Teknisk textproduktion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen