636173-2021 - ÄndringSverige-Norrköping: Hantering av datanät och stödtjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nätverksutrustning
Referensnummer: 2021/1274/2.3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72315000 Hantering av datanät och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
SMHI upphandlar ett nytt avtal för support och underhåll av befintlig miljö av datorkommunikation, möjlighet till anskaffning av ny nätverksutrustning samt möjlighet till konsultstöd.
Leverans av samtliga i avtalet ingående delar ska kunna levereras till SMHIs samtliga kontor; Norrköping, Göteborg och Uppsala.