636192-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av säkerhetsutrustning – Säkerhetsteknik
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Säkerhetsteknik
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal avseende installation och drift av säkerhetsteknisk utrustning samt elektriska lås. Uppdraget består av felavhjälpande underhåll, rådgivning, stöd- och utbildningsinsatser till användare av säkerhetssystemen.
Intern identifierare: 370/25
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50610000 Reparation och underhåll av säkerhetsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 31625000 Inbrotts- och brandlarm, 31625300 Inbrottslarmssystem, 35110000 Brandbekämpnings-, nöd- och säkerhetsutrustning, 35113300 Säkerhetsanläggningar, 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 35121300 Säkerhetsinstallationer, 45000000 Anläggningsarbete, 45220000 Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk, 45222300 Tekniskt arbete för säkerhetsanläggningar, 45233292 Montering av säkerhetsutrustning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45312200 Installation av inbrottssystem, 50000000 Reparation och underhåll, 50610000 Reparation och underhåll av säkerhetsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Säkerhetsteknik