636249-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Tumba: Handledning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Handledningstjänster för Botkyrka kommun
Referensnummer: 2017:361
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80590000 Handledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkommen att lämna ansökan på vår upphandling av handledningstjänster. Botkyrka kommun har behov av handledningstjänster för sin personal som arbetar i de olika verksamheterna, framför allt socialförvaltningen, vård- och omsorgsförvaltningen, utbildningsförvaltningen och arbetsmarknads- och vuxenutbildningsförvaltningen. Externa handledare ska på uppdrag av de olika verksamheterna ge metodhandledning och ärendehandledning på gruppnivå och, i förekommande fall, på individnivå. Upphandlingen är indelad i fyra ansökningsområden. Ansökan kan lämnas på ett eller flera av ansökningsområden. Nedan finner du information om upphandlingen och hur du gör i de olika stegen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 18 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för högsta antal delkontrakt: 4
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 4
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Del nr: 3
Del nr: 4