636253-2023 - ResultatSverige-Eskilstuna: Stora containrar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Containrar
Referensnummer: UH 23-33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44613000 Stora containrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Eskilstuna Strängnäs Energi och Miljö AB avser att genomföra en upphandling enligt föreskrifter i
detta upphandlingsdokument och inbjuder anbudsgivare att delta. Om upphandlingen upplevs som
otydlig i något avseende är det viktigt att vi kontaktas så tidigt som möjligt så att missförstånd kan
undvikas.
Välkommen att lämna anbud!
Beställaren har för avsikt att upphandla containrar för succesiv leverans. Containrarna används i
Beställarens verksamhet på ÅVC samt leverans ut mot Beställarens kund för avfall.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44613800 Avfallscontainrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Välkommen att lämna anbud.