Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Realtidskyltar med CMS-verktyg
Referensnummer: KLF 2022/539
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32351200 Skärmar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar nya realtidsskyltar med tillhörande administrationssystem till Luleå lokal trafik (LLT).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 680 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32351200 Skärmar, 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34928472 Skyltar, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar, 48813200 System för passagerarinformation i realtid, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen