Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anestesiapparater 2023
Referensnummer: HSN 2023/3847
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33172100 Anestesiutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av nya anestesiapparater
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 30 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33172100 Anestesiutrustning, 33100000 Medicinsk utrustning, 33170000 Anestesi och återupplivning, 33172000 Apparatur för anestesi och återupplivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen