636312-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transporter (utom avfallstransport) – Transport av massor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTransport av massor
BeskrivningUppdraget innebär transport av schaktmassor, grus, asfalt, aska och liknande material mellan NSR:s anläggningar i nordvästra Skåne, företrädesvis från NSR:s återvinningsanläggning på Hjortshögsvägen 1 i Helsingborg till övriga anläggningar. Även andra leveransplatser inom Sverige kan bli aktuella under avtalstiden. NSR garanterar inga volymer utan körningar ska ske vid behov.
Intern identifierare25/0247
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000