2. Förfarande
Förfarande
Titel: Löneadministration
Beskrivning: Upphandlingen avser Löneadministration för Stockholms Hamn AB och Kapellskärs Hamn AB. Se Bilaga Uppdragsbeskrivning. Denna upphandling är inte delad i avtalsområden. Leverantörer ska lämna anbud på och kunna leverera samtliga efterfrågade tjänster. Beställaren avser att teckna Avtal med en (1) Leverantör. Grunden för utvärdering är det ekonomiskt mest fördelaktiga anbuden baserat på pris och kvalitet. Avtalets uppskattade omsättning är niohundra tusen (900 000) svenska kronor/år.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79211110 Lönehantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118891:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79631000 Personaltjänster och lönehantering