See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: 24 timmars blodtrycksmätning
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för 24 timmars blodtrycksmätning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118766:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33112000 Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler, 33112320 Dopplerutrustning, 33123210 Apparatur för hjärtövervakning, 33124100 Diagnostisk utrustning, 33124130 Diagnostiska artiklar, 33195000 Patientövervakningssystem