Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal konsultstöd Internationella Enheten
Referensnummer: Af-2020/0052 4028
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal gällande konsultstödsinsatser inom områdena processledning, föreläsning, resultatstyrning och administration inom Internationellt utvecklingssamarbete.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten, 79996000 Företagsadministration, 80511000 Personalutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen