2. Förfarande
Förfarande
Titel: Affärssystem för Tekniska verken koncernen
Beskrivning: Upphandling av ett nytt affärssystem för Tekniska verken i Linköping AB (publ).
Intern identifierare: 25/35
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72263000 Programimplementation, 72267000 Underhåll och reparation av programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000