63663-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Nytt kultur- och aktivitetscenter (KAC) i Valsta centrum
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelNytt kultur- och aktivitetscenter (KAC) i Valsta centrum
BeskrivningSigtuna kommun erbjuder er härmed att lämna en ansökan om att få delta i upphandling avseende uppförande av ett nytt kultur- och aktivitetscentrum i Valsta centrum (KAC) Upphandlingsform är Generalentreprenad med samverkansform partnering.
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94524:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten, 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
Optioner
Beskrivning av alternativenFas 2. bygghandling och produktion.