2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsultstöd för utveckling av internationella insatser inom miljö- och klimatsäkerhet
Beskrivning: Upphandlingen avser Konsultstöd för utveckling av internationella insatser inom miljö- och klimatsäkerhet. Upphandlingen avser en (1) konsult med omfattning som motsvarar 70-100 % av en heltidstjänst. Konsulten ska vara sammanhållande ansvarig för fortsatt genomförande, utveckling och kvalitetssäkring av den verksamhet som myndigheten bedriver inom området miljö- och klimatsäkerhetssinsatser inom ramen för fredsfrämjande insatser.
Intern identifierare: 25/212
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90713000 Miljörådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000