2. Förfarande
Förfarande
Titel: Saneringsarbeten
Beskrivning: Jönköpings kommun handlar upp ramavtalsentreprenör för löpande saneringsarbeten.
Intern identifierare: 21/2
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
Ytterligare klassificering (cpv): 45262660 Asbestsaneringsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Huvudklassificering (cpv): 90690000 Klottersanering
Ytterligare klassificering (cpv): 45111100 Rivning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del (4)
Huvudklassificering (cpv): 90722200 Miljösanering
Ytterligare klassificering (cpv): 90910000 Städning