636810-2021 - ResultatSverige-Växjö: Byggnation av parkeringshus
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kv Fabriken 4 Nytt Parkeringshus
Referensnummer: 21/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45213312 Byggnation av parkeringshus
II.1.4.
Kort beskrivning
Nytt parkeringshus 6 plan drygt 500 parkeringsplatser - Totalentreprenad
Solcellsanläggning ingår.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45223200 Konstruktionsarbete, 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 45261215 Läggning av solcellsplattor, 45262300 Betongarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen