Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Frivilligt faderskapstest med munskrap - 2020
Referensnummer: 222/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71900000 Laboratorietjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal för löpande beställningar avseende provutrustning och analys för fastställande av faderskap.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 85145000 Tjänster tillhandahållna av medicinska laboratorier, 85148000 Medicinsk analys
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen