See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Entreprenad - Nybyggnation Stridsfordonshall Boden K017.021
Beskrivning: Entreprenaden avser uppförandet av en ny stridsfordonshall i Boden, inom garnisonsområdet. . Byggnaden är ca 2450 m2 och omfattar total 7 portar. Ett antal kontor kommer att finnas på nedre plan och på övervåningen kommer det att bli utbildningssalar.
Intern identifierare: 2035/2024
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45216000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader avsedda för ordningsmakten eller brand- och räddningstjänsten samt militärbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Entreprenad - Nybyggnation Stridsvagnsverkstad Bo.