Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Handledningstjänster för Botkyrka kommun, dnr 2017:361
Referensnummer: 2017:361
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80590000 Handledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Mål och syfte
Målet med upphandlingen är att tillgodose kommunens behov av handledningstjänster för kommande sex (6) års period genom en flexibel inköpsprocess som tillvaratar metodutvecklingen inom olika områden och dynamiken inom konsultmarknaden. Dynamiskt inköpssystem har därför valts för upphandlingen av handledningstjänster.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Handledningstjänster
Del nr: 2017:361
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80000000 Undervisning och utbildning, 80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80511000 Personalutbildning, 85100000 Hälsovårdstjänster, 85310000 Socialt arbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ärende- och/eller metodhandledning, handledning i grupp och/eller individuell handledning. Krav på akademisk examen inom specifika områden, handledningsutbildning och praktisk erfarenhet. Krav på referens.