2. Förfarande
Förfarande
Titel: Syre-18 anrikat vatten
Beskrivning: Syre-18 anrikat vatten för produktion av [18F]fluoride vid PET-centrum.
Intern identifierare: UPPH2025-00184
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 24315100 Tungt vatten, andra isotoper och föreningar av dessa
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 1. Administrativa föreskrifter
Beskrivning: Denna upphandling omfattar ett ramavtal av syre-18 anrikat vatten för produktion av [18F]fluoride vid PET-Centrum, BFC, Akademiska sjukhuset i Uppsala.
Intern identifierare: 1770008-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 2. Kravspecifikation
Intern identifierare: 1770009-1