637043-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Falkenberg: Presenningar, markiser och jalusier
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Solavskärmning - produkter och tjänster
Referensnummer: SVN2020-69
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39522100 Presenningar, markiser och jalusier
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för solavskärmning. Innefattar produkter så som ex markiser, persienner och tillhörande tjänster som bl.a. reparationer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39515000 Gardiner, draperier, gardinkappor och rullgardiner, 39515100 Gardiner, 39515400 Rullgardiner, 39515430 Persienner, 39522130 Markiser, 45212190 Solskyddskonstruktioner, 45421143 Monteringar av persienner, 45421144 Monteringar av markiser, 50800000 Diverse reparationer och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen