637100-2023 - ResultatSverige-Skellefteå: Insamling av avfall
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Insamling av förpackningar från återvinningstation (ÅVS)
Referensnummer: UH-2023-157
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90511300 Insamling av avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser insamling av material från kommunens återvinningsstationer ÅVS. Material som ska samlas in är pappers-, plast- och metallförpackningar. Antagen entreprenör ska utföra uppdraget i enlighet med upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90511300 Insamling av avfall, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90500000 Avfallstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen