63715-2024 - Resultat
Sverige – Återvinning av avfall – Försäljning av återvinningsmaterial
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster - Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFörsäljning av återvinningsmaterial
BeskrivningKinda kommun bjuder in till upphandling av försäljning av återvinningsmaterial.
Intern identifierare23/47
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Ytterligare om kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 90514000 Återvinning av avfall
Ytterligare klassificering (cpv): 03416000 Träavfall, 44613800 Avfallscontainrar, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90511300 Insamling av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandling av försäljning av återvinningsmaterial i två anbudsområden.
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsområde 1
BeskrivningUpphandling av försäljning av återvinningsmaterial. Upphandlingen bestod av två anbudsområden.
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAnbudsområde 2
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster