637204-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Kiruna: Kontorsmateriel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontorsmaterial/kontorsförbrukning
Referensnummer: 2022-076
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30192000 Kontorsmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Kiruna kommunkoncern inbjuder Er härmed att lämna anbud på rubricerad förfrågan i enlighet med angivna villkor i detta förfrågningsunderlag.
Anbud ska vara på svenska och anbudspriser lämnade i svensk valuta.
En leverantör kommer att föreslå antas för ramavtalet. Välkomna att delta!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22850000 Pärmar och tillbehör till dessa, 22851000 Pärmar, 30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler, 30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel, 30193000 Pärmar, mappar o. d., 30197000 Mindre kontorsartiklar, 30197643 Kopieringspapper
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbud ska vara på svenska och anbudspriser lämnade i svensk valuta SEK (exklusive mervärdesskatt).